دریافت(تحقیق در مورد بازیافت فلزات)

تحقیق در مورد بازیافت فلزات|36010188|ejf|دریافت|ایی جِی
این فایل درباره ی تحقیق در مورد بازیافت فلزات می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات
دسته بندی : وورد
نوع فایل : word (..docx) ( قابل ويرايش و آماده پرينت )
تعداد صفحه : 15 صفحه

قسمتی از متن word (..docx) :


1
‏فلزات کهنه و قابل بازیافت به دو دسته ی بزرگ تقسیم می شوند :
‏ ۱- فلزات باترکیب آهن (آهنی)
‏ ۲-فلزات بدون ترکیب آهن
‏گروه اول : این گروه شامل فلزاتی می شوند که در ترکیب اصلی آن ها ، آهن به کار رفته باشد . مانند آهن و فولاد این گروه در جاهایی مانند : بدنه ماشین های کهنه ، ابزار های خانگی ، فلزاتی که در ساختار و اسکلت ساختمان به کار می روند ، ریل های راه آهن و . . . به کار می روند .
‏در کشور ما ، این دسته از فلزات نیز مورد توجه قرار گرفته و در صنعت ایران نقش مهمی دارد .
‏گروه دوم فلزاتی را شامل می شود که در ترکیب اصلی آن ها آهن وجود ندارد . برای مثال می توان آلمینیوم را نام برد که از آن فویل ها و قوطی های کنسرو می سازند . فلزات بدون آهن دیگری هم وجود دارند مانند : مس ، سرب ، روی ، نیکل ، تیتانیوم ، کروم ، کبالت و . . . که نحوه ی بازیافت آن ها در ادامه مورد برسی قرار می گیرد .
‏ تعداد این نوع فلزات از فلزات دارای آهن کمتر است . در هر سال در سراسر جهان ، میلیون ها تن از این فلزات کهنه در کوره ها ذوب می شوند و ناخالصی های آن ها جدا می شود و توسط افراد متخصص قالب گیری و ریخته گری می شود و به اشکال مختلفی در می آید
‏ آلومینیوم (Aluminum)
‏ آلومینیوم فراوان ترین فلز و سومین عنصر ِفلزّی است که به مقدار زیاد ، در پوسته ی زمین یافت می شود . آلومینیوم در طبیعت به صورت «آلومینیوم سیلیکات» پایدارAl(SiO3)3‏ و آلمینیوم هیدرواکسید Al(OH)3‏ ‏وجود دارد . در دوران باستان یونانی ها زاج که یکی از فراوان ترین کانی های آلومینیوم است را می شناختند و از آن به عنوان داروی قابض در پزشکی و به عنوان ثابت کننده ی رنگ در رنگرزی استفاده می کردند . با این همه از شناخت آلومینیوم ، یکصد و هفتاد سال (1827)نمی گذرد .
‏ آلومینیوم هیدرواکسید (Bauxite)‏ یک نوع خاک اوره است که در آن عنصر های آلومینیوم بسیار غنی ای وجود دارد . (حدود 50درصد این فلز تشکیل شده است .) البته در این خاک ناخالصی هایی مانند : سیلیس (SiO2)‏ ، اکسید های آهن و اکسید تیتانیوم(TiO2)‏ وجود دارد .
‏آلومینیوم کشف شده «آلومین» نامیده می شود . آلومین یک ماده ی سخت ، شامل آلومینیوم و اکسیژن است . چون دمای ذوب آلومین زیاد است ، (در حدود 2050 درجه سلسیوس) الکترولیز آن در حالت مذاب بسیار دشوار است ؛ به این دلیل آن را در کریولیت (Na3AlF6)‏ ‏نمکِ مذاب حل می کنند و به این ترتیب مخلوطی به دست می آید که دمای ذوب (بین 960 تا 980 ) پایین تری دارد . سپس آن را از یک جریان الکتریکی قوی عبورمطالب دیگر:
🔥انگیزه درس خواندن دانش آموزان با روش تدریس معلمان🔥پایان نامه بررسي رابطه بين فرهنگ سازماني و بكارگيري فناوري اطلاعات و در ادارات آموزش و پرورش شهر🔥زندگي نامه و بيوگرافي ملك الشعراء بهار🔥بررسی رابطه بین فرهنگ سازمانی با حافظه سازمانی در بین معلمان ابتدایی استان چهارمحال و بختیاری🔥بررسي حجاب‌هاي نوراني و ظلماني در مثنوي🔥بررسي تأثير مديريت زمان در پيشرفت تحصيلي دانشجويان دانشگاه پيام نور بروجن🔥بررسی نگرش دینی ( مثبت و منفی ) برتفکرانتقادی دانشجویان رشتۀ علوم تربیتی🔥بررسی راههای نفوذ ویروس به رایانه و راههای مقابله با آن🔥مونوگرافي ايل بختيار (بررسي ساختار فرهنگي- اجتماعي)🔥اصول حفاری و حفاری در سنگهای سخت🔥رقابت پذیری در زنجیره تامین🔥تنش آبي و خشكي در گياهان ونقش اسيد آبسيزيك در ايجاد و كنترل تنش🔥باغبانی عمومی🔥بررسی تغییرات کمی وکیفی منابع آب زیرزمینی در فیروزآباد و ارائه راهکارهای بهبودکمیت وکیفیت🔥پایان نامه اثر سلنيوم بر ارتقاء مقاومت به خشکی🔥کارآموزی سیکل پرورش ماهی قزل آلا🔥رهيافت ترويجي – مشاركتي مدرسه در مزرعه كشاورزان FFS🔥خاک و کویر🔥بررسی دیدگاه معلمان در مورد تاثیر خانواده در پیشرفت تحصیلی دانش آموزان🔥بررسی رابطه عزت نفس با پيشرفت تحصيلي در ميان دانش‌آموزان مقطع دبيرستان شهرستان بيجار در سال تحصيلي🔥بررسي رابطه بين باورهاي غير منطقي ميزان اضطراب در دانشجويان پسر و دختر🔥رابطه سبك اسناد با پيشرفت تحصيلي در دختران و پسران سال سوم دبيرستان🔥بررسی نگرش دبیران ، نسبت به تاثیر ارزشیابی مستمربر آثار روانشناختي موثر برپیشرفت تحصیلی دانش آموزان🔥بررسی علل اقدام به خودکشی جوانان سنین 15-18🔥بررسي رابطه بين فشار رواني و پيشرفت تحصيلي دانش آموزان دختر و پسر متوسطه